Skip to main content

Uudised

Jaanuari liiklusõnnetuste kahju lõi rekordeid

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt toimus tänavu jaanuaris 3800 liikluskindlustuse juhtumit, mille hinnanguline kogukahju on 8,6 miljonit eurot. See on viimase paari aasta suurim kahjusumma ja õnnetusterohkeim kuu Eestis.LKF-i tegevjuhi Mart Jesse sõnul oli jaanuari liiklusõnnetuste kahju rekordiline. „Võrreldes eelmise aasta jaanuariga oli tänavu kolmandiku võrra rohkem õnnetusi. Ilmaolud olid väga halvad, mille tulemusel juhtus väga palju kokkupõrkeid, sealhulgas mitu ahelavariid,“ ütles Jesse.

Loe edasi ›

Tööandja ravikindlustus on kõige kiirema kasvuga kindlustusteenus kuuendat aastat järjest

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) statistika kohaselt tegid mullu 1340 tööandjat täiendava ravikindlustuse, kindlustades kokku 55 600 töötajat. Tööandja ravikindlustuse kindlustusmaksete summa kasvas 30 protsenti 19 miljoni euroni.

Loe edasi ›

Kindlustusandjate kogutud kindlustusmaksete summa ületas esmakordselt 600 miljoni euro piiri

Statistikaameti andmetel oli 2023. aastal Eestis sõlmitud elu- ja kahjukindlustuse lepingute kindlustusmaksete summa 638 miljonit eurot. Kahjukindlustuses koguti mullu 554 miljonit ja elukindlustuses 84 miljonit eurot. Võrreldes 2022. aastaga, kui kindlustusmaksete kogusumma oli 551 miljonit eurot, oli mullu kasv 16 protsenti.

Loe edasi ›

70 protsenti liikluskindlustuse vaidlustest lõppes kokkuleppega

Möödunud aastal esitati kindlustusvaidluste lahendamiseks 440 lepitusavaldust, millest 229 olid liikluskindlustuse vaidlused. 70 protsenti liikluskindlustuse vaidlustest lahenes kindlustusseltsi ja kliendi kokkuleppega. Keskmine liikluskindlustuse lepituse vaidlusalune summa oli 4000 eurot.

Loe edasi ›

Järjest rohkem õnnetusi juhtub möödasõidul, reastumisel ja sõidurajalt kõrvale kaldumisel

Liikluskindlustuse fondi (LKF) statistika kohaselt toimus mullu Eestis 34 300 liikluskindlustuse juhtumit kogukahjuga 72 miljonit eurot. Lisaks põhjustati Eesti sõidukitega 2600 liiklusõnnetust välismaal, mille kogukahju oli 11 miljonit eurot. LKF-i juhatuse liikme Andres Piirsalu hinnangul on olukord liikluses jätkuvalt halb ja ei näita paranemise märke. „Võrreldes eelneva aastaga on liikluskindlustuse juhtumite arv sama kõrgel tasemel, kogukahju suurenes aga kolme protsendi võrra. Keskmine Eestis liikluskahju on nüüd 2100 eurot,“ märkis Piirsalu.

Loe edasi ›

Korteripõlengute kindlustuskahjud on viie aastaga ligi kolmekordistunud

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmetel on korteripõlengute kindlustusjuhtumite keskmine kahjusumma peaaegu kolmekordistunud viie aastaga. Kodukindlustuses oli mullu kokku 425 tulekahju kogukahjuga 7 miljonit eurot. Neist 234 tulekahju oli korterites, mille keskmine kahjusumma oli 13 tuhat eurot. Viie aasta eest oli keskmine korteripõlengu kahju alla viie tuhande euro.

Loe edasi ›