Skip to main content

Uudised

Eesti Kindlustusseltside Liit ja Eesti Liikluskindlustuse Fond otsivad uut tegevjuhti

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) ja Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) pikaaegne juhatuse esimees Mart Jesse lahkub septembri keskpaigas ametist, kui lõppeb tema teenistusleping. Uue juhatuse esimehe leidmiseks viiakse läbi avalik konkurss.

Loe edasi ›

Loodusjõud põhjustavad üha enam kahju hoonetele

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmetel on loodusjõududest põhjustatud hoonekahjude arv pidevalt kasvanud aastatel 2018 – 2023. Loodusjõud põhjustasid 3837 varakindlustuse juhtumit kogukahjuga 7 miljonit eurot 2023. aastal. Üle poole neist olid tormikahjud ehk 1968 kindlustusjuhtumit kogukahjuga 4 miljonit eurot. Palju kahjustusi tekitasid ka sademed ja üleujutused.

Loe edasi ›

Lätis on tööandjad kindlustanud ligi pooled töötajad, aga Eestis pea kümnendiku

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) statistika kohaselt hüvitasid Eesti kindlustusandjad mullu 14 miljonit eurot tööandja ravikindlustuse kulusid, mis on rekordiline summa alates maksusoodustuse kehtestamisest tööandjatele 2018. aastal. Möödunud aastal kindlustasid 1484 tööandjat 60 530 töötajat.

Loe edasi ›

Liikluskindlustuse juhtumite arv langes mullu, aga raskemaid liiklusõnnetusi oli rohkem

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt toimus mullu Eestis 33 700 liikluskindlustuse juhtumit  kogukahjuga 80 miljonit eurot. Lisaks põhjustati Eesti sõidukitega 2 400 liiklusõnnetust välismaal, mille kogukahju oli 10 miljonit eurot. 

Loe edasi ›

Isikukahju portaal aitab liiklusõnnetuse ohvrit

Uuest veebiportaalist www.isikukahju.ee saab liiklusõnnetuses tervisekahjustuse saanud inimene mugavalt teada, mis isikukahju liikluskindlustus hüvitab, kes võib seda nõuda ja milliste reeglite järgi hüvitist arvutatakse. Eesmärk on kannatanut aidata hüvitise saamisel.

Loe edasi ›

Vaid 15 protsendil maastikusõidukitest ja lumesaanidest on liikluskindlustus tehtud

Alates mullu 1. detsembrist laienes liikluskindlustus maastikusõidukitele, näiteks mootorsaanidele ja maastikusõidukina registreeritud ATV-dele. Tänaseks on aga liikluskindlustus sõlmitud vaid 15 protsendil maastikusõidukitest. Kui lumesaani või muud maastikusõidukit kasutatakse, siis peab sellel olema liikluskindlustus.

Loe edasi ›