Skip to main content

Uudised

15 korteriühistut said toetuse tuleohutuse parandamise projektirahastuse konkursil

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) korraldatud korteriühistute tuleohutuse parandamise projektirahastuse konkursil said toetuse 15 projekti kogusummas 40 000 eurot, mille abil soetatakse peamiselt tuletõkkeuksi ja soojustatud pööninguluuke. Projektikonkursile esitati 62 taotlust kogusummas 158 460 eurot.

Loe edasi ›

Kortermajade tulekahjusid saab ennetada

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmetel toimub kindlustatud hoonetes ligi 600 tulekahju aastas, mille kogukahju on viimastel aastatel olnud 15 miljoni euro kandis. Pooled tulekahjudest on seotud korterelamutega, täpsemalt 42 protsenti korteritega ja 8 protsenti korterelamutega.22. mail on kavas veebiseminar tuleohutuse teemal korteriühistute esindajatele.

Loe edasi ›

Kindlustuse lepitajate ja vahekohtunike konkurss

Kutse kindlustuslepitajate konkursil osalemiseksEesti Kindlustusseltside Liit (EKsL) kutsub osalema kindlustuse lepitusorgani lepitajate konkursil, kus valitakse 14 lepitajat seoses seniste lepitajate ametiaja peatse lõppemisega.

Loe edasi ›

Autoklaasi parandades saab vähendada oma CO2-jalajälge

Eesti Kindlustusseltside Liidu andmetel hüvitati mullu 29 000 klaasikahju vabatahtliku sõidukikindlustusega, mille kogukahju oli 17 miljonit eurot. Kõige rohkem oli klaasikahjusid kevadel, märtsist kuni maini, kui hüvitati üle 3000 kaskojuhtumi kuus.Liikluskindlustuse fondi kahjukäsitluse juhi Toomas Pajo hinnangul parandatakse Eestis vaid kümnendik autoklaase, enamik klaase vahetatakse uute vastu. „Kui klaasiparandusest tekib ligi kolm grammi prügi, siis vahetusel üle 14 kilogrammi. Nii nagu me sorteerime prügi keskkonna kaitseks, nii võiksime ka rohkem autoklaase parandada,“ ütles Pajo.

Loe edasi ›

Kindlustus hüvitab kahju, kuid ei hoia õnnetust ära

Pae 25 tulekahju oli suur õnnetus, mis pani kogu kindlustussektori muretsema. Oleme end pidevalt kursis hoidnud, kuidas asjad arenevad ja lootnud, et kohtuasi lõppeb.

Loe edasi ›

Äpitaksodega põhjustatakse kaks korda rohkem liiklusõnnetusi kui tavataksodega

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt põhjustati mullu liiklusõnnetusi veerandiga kõigist äpitaksodest. Möödunud aastal põhjustati äpitaksodega kaks korda rohkem liikluskindlustuse juhtumeid kui tavataksodega ning seitse korda sagedamini kui muude sõiduautodega.

Loe edasi ›