Seadused
Liikluskindlustuse seadus
Liikluskindlustuse seadus vene keeles
Võlaõigusseadus
Kindlustustegevuse seadus
Kogumispensionide seadus
Liiklusseadus
Viited Riigi Teatajas avaldatud muudele liikluskindlustuse asjadele
Liikluskindlustuse registri põhimäärus
Automaatse liikluskindlustuse kindlustusmakse määrad
Haldusleping liikluskindlustuse seaduses sätestatud ülesannete täitmiseks
Üldise töövõime vähenemise ulatust ja kindlustusjuhtumist tingitud töövõime vähenemise ulatust väljendavad protsendimäärad ja protsendi määramise kord
Üleminekusätted liikluskindlustuse seaduse redaktsioonis – jõustunud 15. juulil 2024
Euroopas võetakse kasutusele ühtne kahjunõuete ajaloo tõendi vorm, vt liikluskindlustuse seaduse § 76 lõige 4. Euroopa Komisjon on selle vormi kehtestanud ning alates 24. juulist 2025 peab seda vormi kasutama. Samal kuupäeval jõustub ka kindlustusandja kohustus võtta arvesse kahjunõuete ajaloo tõendil olevat teavet ning avaldada oma veebilehel üldised põhimõtted kahjunõuete ajaloo tõendi põhjal varasema kahju arvestamise kohta (liikluskindlustuse seaduse § 131 lõige 2).
Liikluskindlustuse direktiiviga ühtlustati reegleid, kuidas on tagatud kannatanute kaitse kindlustusandja maksejõuetuse korral. Vastavad sätted on ka liikluskindlustuse seaduses. Eestis tagab kindlustusandja maksejõuetuse korral kannatanule hüvitise Eesti Liikluskindlustuse Fond. Sarnased asutused on ka teistes Euroopa Liidu riikides. Uued reeglid jõustuvad, kui Euroopa Liidu vastavad garantiifondid on sõlminud omavahelise lepingu ja see on jõustunud. Juhul kui lepingut ei sõlmita, siis Euroopa Komisjon kehtestab vastavad reeglid oma määrusega.
Kõnealune leping on liikmesriikide vahel sõlmitud ja enamike riikide garantiifondide vahel jõustunud, vt siit. Läti, Poola ja Iirimaa garantiifondiga jõustub leping siis, kui nende riikide liikluskindlustuse seadused on muudetud nii, et sealsed garantiifondid võivad olla selle lepingu osapoolteks.
Ülaltoodu on teave, mille LKF peab avaldama liikluskindlustuse seaduse § 852 lg 3 kohaselt.