Eesti Kindlustusseltside Liit ja Eesti Liikluskindlustuse Fond otsivad uut tegevjuhti

19.02.2025

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) ja Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) pikaaegne juhatuse esimees Mart Jesse lahkub septembri keskpaigas ametist, kui lõppeb tema teenistusleping. Uue juhatuse esimehe leidmiseks viiakse läbi avalik konkurss.

EKsL-i ja LKF-i tegevjuhi Mart Jesse sõnul tuleb uuel juhil jätkata nii kindlustussektori koostöö kui ka ühiselt tegutsevate asutuste eestvedamist. „Meie majas töötab 29 inimest, kellest enamik on kindlustusvaldkonna vaieldamatud tipud. Mul on olnud väga suur au koos nendega läbi aastate ehitada koos organisatsiooni, mis on olnud käimapanevaks jõuks nii kindlustussektori sisemisele koostööle kui ka valdkonna kiirele kasvule. Mitmed meie väljaarendatud digitaalsed teenused ja turuülesed lahendused on saanud eeskujuks rahvusvahelise praktika kujundamisel,“ ütles Jesse.

„EKsL ja LKF tegutsevad mõlemad mittetulundusühingu vormis ühise juhatuse ja töötajaskonnaga. Tulenevalt ülesannete osaliselt kattuvusest laabub ühise meeskonnana tegutsedes koostöö paremini ja ka kulud on väiksemad. Sarnane tegutsemismudel on kasutusel enamikes väiksemates Euroopa riikides, kus eksperte on vähe ja ressursid piiratumad,“ lisas Jesse.

EKsL-i volikogu esimehe Marek Ratniku sõnul on EKsL-i näol tegemist Eesti ühe suurima erialaliiduga, mis tegutseb lisaks kindlustusvaldkonna esindamisele suuresti just sektori eneseregulatsiooni küsimustega. „EKsL-i eripäraks võrreldes teiste erialaliitudega on see, et kõik turul alaliselt tegutsevad kindlustusandjad on liidu liikmed. See on ka mõistetav, sest lisaks õigusloome küsimustega tegutsemisele tegeleb liit ka näiteks kindlustusvaidluste lahendamise, kahjuennetuse, liikmete koolitamise, turuüleste digiteenuste arendamise, praktikate kujundamise, tarbijahariduse ning sisemaise ja rahvusvahelise koostöö korraldamisega. Liidu pakutavad teenused annavad kindlustusandjatele palju lisandväärtust ning meie ootuseks uuele juhile on lisaks seni loodu säilitamisele ka uute võimaluste leidmine kindlustussektori arengu toetuseks,“ osundas Ratnik.

LKF-i nõukogu esimehe Urmas Kivirüüti sõnul toimib Eesti liikluskindlustuse süsteem väga efektiivselt. „Aastas leiab aset ligikaudu 35 000 kahju ja nende hüvitamisel tekib kindlustusandjatega eriarvamusi vaid umbes 0,5 protsendil juhtumitest,“ ütles Kivirüüt.

Kivirüüti osunduse kohaselt toimib liikluskindlustuse süsteem LKF-i loodud digitaalsel infrastruktuuril. „LKFi infosüsteem on üks suurimaid infosüsteeme Eestis, läbi mille teenindatakse pea miljon päringut päevas. Liikluskindlustuse müük on täielikult digitaliseeritud ja tänaseks registreeritakse pea pool liikluskindlustuse kahjudest LKF-i loodud rakenduse avarii.ee abil. LKF täidab sõlmitud halduslepingu alusel kõiki liikluskindlustuse direktiiviga ette nähtud keskseid funktsioone, nagu näiteks garantiifond, kompensatsiooniorgan, infokeskus ja rohelise kaardi büroo. Samuti pakub LKF riigiga sõlmitud halduslepingu alusel kindlustuslepinguta sõidukitele automaatset ja välismaistele sõidukitele piirikindlustusega kindlustuskaitset,“ lisas Kivirüüt.

Täiendava info konkursi kohta: https://eekuulutused.delfi.ee/management/3465

Kati Varblane
EKsL-i ja LKF-i kommunikatsioonijuht
tel 667 0517, 516 9152
e-post kati.varblane [at] lkf.ee (kati[dot]varblane[at]lkf[dot]ee) 
www.eksl.ee, www.lkf.ee  
kindlustame.ee