Aasta kindlustusteo konkurss

Eesti Kindlustusseltside Liit (EKsL) ja Eesti Kindlustusmaaklerite Liit (EKML) korraldavad aasta kindlustusteo konkurssi alates 2023. aastast. Selle eesmärk on väärtustada Eesti kindlustussektoris olulise tähtsusega lahendust, teenust või sündmust, mis on positiivselt mõjutanud kindlustussektori arengut, koostööd või pakkunud kindlustuse klientidele olulist lisandväärtust.

Kindlustusteo nominatsiooni esitamiseks tuleb teha kirjalik või video vormis ettepanek argumenteeritud põhjendusega, kuidas esitatud tegu vastab aasta kindlustusteo eesmärgile. Kindlustusteo läbiviimine või rakendusperiood peab olema tänavu, aga selle algus võib olla ka eelmisel aastal. 

Aasta kindlustustegu 2023

Aasta kindlustustegu 2023 statuut

Aasta kindlustusteo võitjad Swedbanki elukindlustuse kiusamisvastane teenus

Image
Aasta kindlustustegu 2023

 

Kindlustusteo nominendid olid (nimekiri tähestikulises järjekorras esitaja järgi):

  • Amserv Grupp - IIZI sõidukikahjude edastamise lahendus. Tegemist on turul uudse võimalusega, mis võimaldab klientidel edastada kahjuteateid IIZI kodulehel. See loob lisaväärtust nii automüüjatele, töökodadele, aga eelkõige klientidele.
  • Balcia kindlustus - Balcia kindlustuse turule tulek ja esmakordsed tooted. Balcia kindlustus alustas toodete müügiga vähem kui 90 päevaga ning tõi oma uute toodetega Eesti kindlustusvaldkonda lisaväärtust ning kaasaegsust, vt videot
  • Eesti Liikluskindlustuse Fond - Liiklusõnnetuse digiteade avarii.ee. Lisaks mullu avatud avarii.lkf.ee veebirakendusele, kus vormistatakse üle kolmandiku kõikidest Eesti liiklusõnnetustest, saab alates septembrist õnnetustest teatada ka veebilehel avarii.ee
  • ERGO - ERGO aasta ennetustegu. Konkursi eesmärk on pöörata tähelepanu ennetustegevuse ja – mõtteviisi olulisusele. Konkursil tunnustatakse ühinguid või inimesi, kes aitavad suuremaid kahjusid ära hoida ja seeläbi paremat ühiskonda luua.
  • ERGO - Kõige rohelisem kontor. ERGO kolis Avala kvartalisse, kus loodi uudse kontseptsiooniga kompaktne, roheline ning vajaduspõhine kontor, mis soodustab hübriidtööd.
  • KVARK teadusteater - Kindlustuseteemalise teadusteatri etendus „Kindlustus põnevaks!“. Tänavu märtsist kuni maini korraldasid KVARK teadusteater ja Eesti Kindlustusseltside Liit esmakordselt kindlustuseteemalist teadusteatrit „Kindlustus põnevaks!“ 7. – 12. klasside õpilastele, kokku 820 õpilasele kuues koolis.
  • Telia Eesti - mobiiline infoteenus: Liikluskindlustuse meeldetuletus mobiilirakenduses PARGI.EE
    Telia Eesti ja Liikluskindlustuse Fond käivitasid tänavu 8. mail PARGI.EE mobiilirakenduses liikluskindlustuse meeldetuletuse, et vähendada liikluskindlustuseta sõidukite arvu liikluses. Meeldetuletust on tänaseks lubanud 63 000 autojuhti, teadet kindlustuse puudumise kohta on väljastatud üle 2000 korra ning igakuiselt jõutakse teavitusega ligi 300 kindlustuslepinguta sõidukini.
  • Swedbank – Swedbanki elukindlustuse ja Koolifond+ kiusamisvastane teenus. Swedbanki elukindlustus aitab nüüd ka siis, kui last koolis kiusatakse või laps on ise kiusaja. Alates tänavu maist on Eestis loodud 38 lapsevanemate profiili, 27 laste profiili, käsil on 9 juhtumit ja lõpetatud on 2 juhtumit.